نکات مهم در انتخاب مسواک

نکات مهم در انتخاب مسواک

هنگام انتخاب مسواک به اندازه و نوع الیاف آن دقت كنید. مسواک هایی که الیاف بیشتر و از جنس نایلونی دارند، دندان ها را بهتر تمیز می کنند. الیاف یا موهای سر مسواک ۳ نوع است؛ نرم، متوسط و سخت که توصیه می شود از مسواک با موهای نرم و یا متوسط استفاده شود. زیرا استفاده مداوم از مسواک سخت، باعث صدمه زدن به مینای دندان و لثه می‌شود.
معمولا بعد از 3 ماه استفاده از مسواک، موهای مسواک از هم باز می‌شوند. در صورت بروز این تغییر، حتما باید مسواک را عوض کرد. اگر مسواک پس از یکی دو هفته فرسوده شود، نشانه این است که یا جنس مسواک مناسب نیست و یا فرد به درستی مسواک نمی‌زند و فشار بیش از حد به مسواک وارد می‌کند.
اندازه سر مسواک باید متناسب با دهان فرد باشد. به همین منظور لازم است مسواک کودکان کوچک‌تر از بزرگسالان باشد. زاویه بین دسته مسواک و سر آن باید به قدری کم باشد که با شیبی ملایم به سر آن برسد.
مسواک را در محیط های خشک نگهداری کنید. مسواک را داخل حمام یا هر جایی که هوای آنجا مرطوب است، نگهداري نکنید؛ چون الیاف مسواک نرم می شوند و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و از آن گذشته میکروب ها بر سطح آب روی مسواک تجمع می کند

دیدگاه خود را بنویسید