ویژگی های تاثیرگذار در انتخاب مسواک 

ویژگی های تاثیرگذار در انتخاب مسواک 

سایز

یک مسواک خوب باید در دست راحت باشد و پس از خیس شدن سُر نخورد یا دارای پُرزهایی روی دسته نباشد که موجب ناراحتی مصرف کننده شود. سایز استاندارد مسواک خوب باید به گونه ای باشد که به راحتی در دست قرار گیرد و قدرت مانور را در دهان هنگام تمیز کردن دندان ها افزایش دهد (نه اینکه مانع آن باشد). این مورد مخصوصا در تمیز کردن آخرین دندان ها و نواحی انتهایی دهان تاثیر گذار است.

باید همواره دقت کنید سایزی که در تهیه مسواک برای کودکان اقدام می کنید متناسب با سایز دست آنها باشد و سنگینی بیش از حدی را به دست کودک منتقل نکند. بعضی از مسواک های کودکان که دارای شکل ها و عروسک هایی پلاستیکی در انتهای آن است، معمولا در دست گرفتن مسواک را دچار مشکل می کند. در واقع انتخاب یک مسواک خوب برای کودکان سختتر است!

میزان سختی و نرمی

همیشه سعی کنید از بین درجه بندی ها، درجه ای که هنگام استفاده از آن راحتی و امنیت بیشتری احساس بکنید را انتخاب کنید. پر طرفدار ترین نوع مسواک نوع نرم آن است. ضمن این مسئله در مسواک ها الیاف نوک گرد، نسبت به الیافی که سطح مقطع صاف و لبه های تیز دارند، آسیب کمتری به لثه می رسانند. مخصوصا برای افرادی که لثه حساسی داشته و با کوچکترین فشاری خونریزی می کند. به این موارد در خرید مسواک توجه داشته باشید.

 پیشنهاد دندان پزشک

مهمترین عامل را در انتخاب مسواک خوب، نظر دندان پزشک خود بدانید و اگر می توانید در انتخاب مسواک از او مشورت بگیرید. در غیر این صورت در دفترچه راهنمای مسواکی که تهیه کرده اید استفاده کنید.

 هزینه

به جای خرج زیاد در خرید یک مسواک گران قیمت بهتر است که مسواک هایی ارزان تهیه کنید ولی زودتر آن ها را تعویض کنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید