مراحل ایمپلنت

مراحل ایمپلنت

در کلینیک دندان پزشکی یاس، همواره تلاش می شود، مراحل درمان، در کوتاه ترین زمان ممکن انجام پذیرد، با این وجود در ابتدای کار ممکن است چندین ویزیت لازم باشد تا با کسب اطلاع کافی از وضعیت بیمار و دادن آگاهی های لازم به او، پروسه درمان با اطمینان شروع شود.

ابتدا دندانپزشک متخصص، شما را به دقت معاینه کرده و رادیوگرافی های لازم را برایتان درخواست می نماید و پس از بررسی ها و اندازه گیری های لازم مشخص می شود که آیا شما کاندید مناسبی برای ایمپلنتهستید یا خیر و چه نوع ایمپلنت و چه سایزی برای شما مناسب تر است. مهمترین مراحل کاشت دندان به شرح زیر خواهد بود.
در مرحله اول جراحی، دندانپزشک، ایمپلنت را داخل استخوان فک کار می گذارد و لثه کنار زده شده را سر جای خود برگردانده و بخیه می زند تا بهبود زخم یا Healing انجام شود. همچنان که این بهبود انجام می شود ایمپلنت نیز با استخوان فک ، باند می شود، یعنی یک اتصال محکم با آن برقرار می کند که این امر ممکن است بین ۳ الی ۶ ماه بطول انجامد. که کاملاً به شرایط جسمی و توانایی بدن شما برای بهبودی هر چه سریع تر بستگی دارد.
در مرحله دوم جراحی، بعد از اینکه بافت لثه کاملا خوب شد و اتصال ایمپلنت و استخوان نیز صورت پذیرفت، دندانپزشک یک تاج مناسب از پیش آماده شده را به ریشه ایمپلنت متصل می کند که این تاج آمادگی پذیرش یک روکش را دارد.در بعضی از موارد انجام مراحل اول و دوم جراحی توام با هم امکان پذیر است.مرحله آخر قرار گرفتن روکش مناسب روی دندان با انجام مراحل قالب گیری است. و به این ترتیب دندان نهایی و روکش مورد نظر کاملاً مشابه دندان واقعی و مناسب فک و دهان شما خواهد بود.بلافاصله پس از کشیدن دندان است. در صورتی که دندان از دست رفته، عفونی نباشد و مقدار زیادی استخوان در اثر عفونت از دست نرفته باشد، شانس زیادی برای جایگزینی همزمان ایمپلنت بعد از کشیدن دندان وجود دارد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید